Видео порака на министерката за култура Ирена Стефоска на чествувањето на 100 годишнината од раѓањето на Блаже Конески во УНЕСКО Париз

1 min read
Претходно

Обврските и одговорностите за состојбите во Охридско-струшкиот регион и статусот во УНЕСКО-Интервју на министерката Стефоска за Сител ТВ

Следно

Гостување на министерката за култура Ирена Стефоска на А1on.mk

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian