ВИДЕО: Нека биде победнички танц на „рисовите“, официјален тренинг во Рејкјавик

1 min read

В недела од 18.00 часот по македонско време избраниците на селекторот Благоја Милевски ќе го имаат петтиот натпревар од квалификациите за СП против Исланд во Рејкјавик.

Многу важен натпревар за популарните „рисови“ кој може многу да каже дали сме во сериозна трка за Мундијалот во Катар следната година или повторно ќе се „лизнеме“ и направи одново чекор назад.

Недостасуваше реализацијата против Ерменија, од нашиот табор се надеваат дека токму утре ќе ги има головите, секако во овој случај во исландската мрежа.

За нас, секој следен меч е најважен, така и овој со Исланд. Наше е до крај да останеме во трка за тоа второ место

Како што и нашиот стратег најави, треба да бидеме на нашето најдобро ниво доколку сакаме позитивен резултат на ова гостување.

Во продолжение погледнете дел од официјалниот тренинг кој го имаше нашата сениорска селекција на стадионот од каде што ќе се обиде да си замине со сите три бода.

Милевски: Ривалот сака повеќе да ја има топката, ќе биде неизвесно во Рејкјавик

www.slobodenpecat.mk

Претходно

ВИДЕО: Митровиќ двоен стрелец, Србите го делат врвот со Португалија

Следно

32 починати пациенти и 708 нови случаи на ковид-19

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian