ВИДЕО: Две групи Косовари се пресметуваа со пиштоли во Трст, осуммина се повредени

1 min read

Вкупно осум лица се повредени, од кои едно е во критична состојба, по физичката пресметка меѓу две групи работници од Косово, која прераснала во престрелка, јавуваат италијанските медиуми.

Полицијата уапси две лица кои учествувале во инцидентот што се случи утрово.

Очевидец за италијанската агенција АНСА изјави дека судирот траел околу десетина минути, а минувачите барале засолништа од дождот куршуми.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

БиХ: Речиси 700 нови случаи на ковид-19 од 2.700 тестови, починаа уште 11 луѓе

Следно

На Табановце се чека час и половина за излез од Македонија

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian