„ПСС Рејсинг Тим“ со одлични квалификации во Германија, Давидовски стартува второпласиран

1 min read

„ПСС Рејсинг Тим“ оствари одлични резултати на квалификациите во утринските часови во Нирбургринг (Германија, стартуваа во топ 10 на двете ТЦР трки..

Франко Џиролами од втората пол позиција на трката подоцна, а македонскиот автомобилист Виктор Давидовски од деветтата.

Изненадување во последната минута, од најмладиот на патеката, Исидро Каљехас го извозе својот последен круг најбрзо од сите, побрзо и од Џиролами за само 0,03 стотинка, освојувајќи ја својата прва пол позиција до сега на ТЦР Европа!

– На утрешната трка сме повторно во првиот ред од гридот, Давидовски стартува од втората пол позиција, Џиролами од деветтата.

Трката е во 14:.55 ласот денеска, бидете со нас ВО ЖИВО, на нашата фан страна – информираат од „PSS Racing Team“.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

ВИДЕО: Тенисерите на теренот помалку важни, таа го „украде“ шоуто на УС Опен!

Следно

НБА: Вакцинираните играчи не мора редовно да се тестираат

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian