Пазарот на криптовалути е во пораст, кршејќи неколку „магични“ граници

1 min read

Според веб -страницата Коингеко, во последните 24 часа, пазарот на производи ја зголеми својата вредност за 2,3 проценти.

Околу 39,9 проценти од прометот во изминатите 24 часа го имаше токму имаше биткоин, најпознатата криптовалута во светот. Ја зголеми својата вредност за 1,7 проценти и во моментов се тргува по цена од 50,204 долари.

Етереум, втората најпозната криптовалута во светот, порасна за 3,5 проценти во последните 24 часа и во моментов се тргува по цена од 3.923 долари. Особено е интересно што тој ја зголеми вредноста за дури 20,1 проценти за една недела.

 

www.slobodenpecat.mk

Претходно

ВИДЕО | Антиваксери упаднаа во студиото на словенечката телевизија, ги навредувале новинарите ѝ им се заканувале

Следно

САД очекуваат да примат најмалку 50.000 Авганистанци

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian