Од утре дожд и грмежи

1 min read

Синоптичарите за утре претпладне најавуваат промена на времето со повремен пороен дожд и грмежи. Понестабилно со пообилен дожд, локално над 15 л/м 2 за кратко време се очекува во јужните делови од земјава каде температурата позначително ќе се намали.

Локален дожд со ретки грмежи, претежно на запад, ќе има и во понеделник. Потоа ќе биде
малку до умерено облачно, од понеделник со слаб до умерен, а на места и засилен ветер од
североисточен правец.

Извор: МИА

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Филипче: Не кажавме дека вакцината целосно штити, околу 9% од смртните случаи се вакцинирани

Следно

„Ел Тигре“ Фалкао е нов соиграч на македонскиот голман Димитриевски

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian