Обврските и одговорностите за состојбите во Охридско-струшкиот регион и статусот во УНЕСКО-Интервју на министерката Стефоска за Сител ТВ

1 min read
Претходно

Интервју на министерката за култура Ирена Стефоска за „Призма“

Следно

Видео порака на министерката за култура Ирена Стефоска на чествувањето на 100 годишнината од раѓањето на Блаже Конески во УНЕСКО Париз

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian