Македонија е домаќин на 15 Балкански кикбокс шампионат

1 min read

Викендов (4-5 септември 2021 година) во големата спортска сала на А1 Арената „Борис Трајковски“ во Скопје, во организација на Кикбокс Маитаи федерацијата на Македонија под раководство на претседателот на истата м-р Дејан Митровски – Урко, нашата држава е домаќин на престижниот 15 Балкански кикбокс шампионат.

На овој настан учество земаат 190 натпреварувачи од Балканот од шест земји учеснички – Босна и Херцеговина, Црна Гора, Словенија, Србија, Турција и домаќинот Македонија.

Натпреварот беспрекорно организиран по теркот на светските натпревари, во величенствена атмосфера го отвори директорот на Агенцијата за млади и спорт Наумче Мојсовски, а со своето присуство натпреварот го збогатија и поддржаа:

Даниел Димевски – претседател на Македонскиот олимписки комитет, Рој Бејкер – Претседател на ВАКО, Иштван Кирали – претсетател на ВАКО Европа, Салим Кајачи – претседател на ВАКО Медитеран и Владимир Ситар – претседател на ВАКО Балкан.

Претседателот на КМФМ, Дејан Митровски – Урко, им се заблагодари за поддршката на сите погоре споменати гости со пригодни плакети.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

ВИДЕО: Ужас во Русија – маж грабнал девојка и девет дена се изживувал врз неа во подрум

Следно

Кривокапиќ и Абазовиќ ќе бараат митрополитот Јоаникије да се устоличи во Подгорица

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian