Интервју со министерката за култура Ирена Стефоска: Мораме да му го вратиме идентитетот на модерно Скопје

1 min read

Во враќањето на идентитетот на модерно Скопје мора да одиме претпазливо, а не насилнички. Проектот „Ослободување на просторот“ од Венециското биенале 2018 година е добар концепт за ова, вели Стефоска во интервју за „Независен“. Таа е задоволна што се зголемени платите во културниот сектор изминатава година

Интервјуто за “Независен весник” интегрално можете да го прочитате на следниот ЛИНК

http://kultura.gov.mk/

Претходно

Два концерти во организација на Културно-информативниот центар на Република Северна Македонија во Албанија

Следно

Интервју на министерката за култура Ирена Стефоска за „Призма“

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian