Гостување на министерката за култура Ирена Стефоска на Klan Macedonia Television

1 min read

Со 3 милиони евра помал буџет поддржани 25.96% за проектите на други корисници од културата на албанската заедница и 90 милиони денари  од капитални инвестиции за Театар и Библиотека Тетово.

Погледнете го гостувањето на министерката за култура Ирена Стефоска на Klan Macedonia Television ЛИНК

http://kultura.gov.mk/

Претходно

Министерката Стефоска гостин во “Утрински брифинг”

Следно

Вучиќ му додели орден на австрискиот канцелар: „Од денес ова е ваш втор дом“

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian