ФОТО: Ова според Јаја Туре е идеалниот тим на Светското првенство

во категорија Спорт од

Брегот на Слоновата Коска не успеа да се пласира во Русија, киксираше во квалификациите, а еден од најважните играчи, Јаја Туре повеќе се занимаваше со Гвардиола отколку со фудбалот.

Но, во пресрет на обвинението против Пеп, по заминувањето од Манчестер Сити, Туре го направи идеалниот тим на Светското првенство во Русија.

Во тимот има тројца Французи, а во многу офанзивната формација 4-2-4 во средниот ред се Модриќ и Касемиро. Што значи дека во нив двајца ги гледа најдобрите во светот…

Извор: https://sportski.mk/