Ембид се испроба во уличен баскет и направи брутална финта со која стана хит на интернет (Видео)

во категорија Спорт од

joel-embid

Џоел Ембид направи значителен напредок во споредба со својата прва „руки“ сезона во НБА лигата и неговата напорна работа и импресивни изданија во дресот на Филаделфија го одведоа до прво учество на ол-стар спектаклот, а во ситуација кога сите се во исчекување на почетокот на финалната серија, младата ѕвезда се најде во центарот на вниманието поради едно видео кое стана хит на социјалните мрежи.

Ембид одлучил да одигра една партија уличен баскет во Филаделфија, а бруталната финта која му ја продаде на еден од момците беше исклучително брутална, а истата ја заокружи и со монструозно забивање….

Извор:https://derbi.mk/