Времето денеска: сончево со умерена облачност

во категорија Свет од

Во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност. Попладне во западните и јужните делови ќе има локален краткотраен дожд и ретки грмежи. Температурата ќе се движи од 22 до 32 степена. Во Скопје и околината слично време со температура до 31 степен.

Извор:https://www.slobodnaevropa.mk/