Драма пред Основниот Суд во Белград: Му пукале во глава, случајните минувачи врескале

во категорија Регион од

Вистинска драма се одвивала денеска пред основниот Суд во Белград, каде маж бил застрелан во главата, по што напаѓачите избегале.

Се работи за маж на 50-годишна возраст кого го застрелале непознати напаѓачи во главата. 

Очевидци виделе двајца напаѓачи и чуле неколку истрели, многу се вознемириле.

Ранетиот е пренесен во болница и лекарите се борат за неговиот живот.

Се очекуваат детали.

Извор:http://press24.mk/