Невремето коси се пред себе: Дете загина од удар на гром во Босна

во категорија Регион од

Невреме со дожд, ветер и грометивици зафати делови на Балканот вчера и денеска, при што во близината на босанскиот град Прњавор 11-годишно девојче загинало од удар на гром.

Несреќата се случила вчера вечер, во месноста Отпочиваљка, каде што живеело девојчето, јави весникот Аваз.

Извор:http://press24.mk/