Фудбалскиот свет тагува: Се самоуби познат фудбалер

во категорија Свет од

Чешките медиуми известуваат дека поранешниот фудбалер на Спарта Прага, 40 годишниот Павел Пергл извршил самоубиство.

Тој бил пронајден мртов во својот стан во Германија.

-Ова се многу тажни вести за нас и сите љубители на фудбалот и спортот. Дојде во Спарта со десет години и во кариерата одигра 68 натпревари за нашиот клуб. Почивај во мир, стои на службената страница на Спарта Прага.

Извор:http://press24.mk/