Уште еден кандидат за гол на годината: Турски „проектил“ кој не го бранат ниту тројца голмани (Видео)

во категорија Спорт од

Musa Çağıran

Во првата лигата на Турција оваа година видовме навистина фантастични и атрактивни погодоци во кои дефинитивно спаѓа и мајсторијата на членот на Османлиспор, Муса Чагиран.

Тој на средбата против Трабзонспор која заврши нерешено 3-3 постигна специјален погодок, откако испрати проектил од орромна далечина кој не го бранат ниту тројца голмани. Бомба!!!

Извор:https://derbi.mk/