Сомбор: Ја убил жена му па си пукал во глава

во категорија Регион од

Ја убил сопругата па се самоубил. Две тела пронашла полицијата утрово во семејна куќа во местото Кула во близина на Сомбор, соседна Србија.
Според информациите, 61 годишниот маж ја застрелал сопругата по што си пукал во глава. До неговото тело бил пронајден и пиштолот.
Полицијата се уште ги истражува мотивите за убиството и самоубиството.

 

Извор http://press24.mk/