Најубавото нешто за фановите на Сити: Стигна честитка и од градскиот ривал Манчестер Јунајтед (Фото)

во категорија Спорт од

joze-pep-iti

Играчите и навивачите на Манчестер Сити веќе ја слават новата титула во Премиерлигата откако градскиот ривал Јунајтед вчера попладне доживеа шокантен пораз од последниот тим на табелата, а со тоа и математички ја потврди титулата на Сити во Премиерлигата.

Со оглед на тоа што случувањата на „Олд Трафорд“ посебно ги разочараа и фановите на Јунајтед, Жозе Мурињо ја имаше честа прв да му ја честита титулата на тимот на Пеп Гвардиола.

Но, веднаш потоа се јави и раководството на Манчестер Јунајтед, кој не чекаше долго за да му ја честита титулата на својот лут градски ривал, со што со овој потег ја покажа големината на клубот.

 

Извор:https://derbi.mk/