Први видео снимки од испалување на Американските ракети: Вака проектилите на Трамп удрија врз Сирија

во категорија Свет од

САД , Британија и Франција, ноќта спрема сабота извршија ракетен напад врз Сирија, на неколку различни цели, во знак на одмазда за хемискиот напад извршен во Дума.

Американското министерство за одбрана  објави и видео снимка на кое се гледа испалување на ракетите, погледнете како изгледало тоа.

Извор:http://press24.mk