Мајсторија која вечно ќе ја памети: Гол „ала Шаќири“ за победа во големото дерби (Видео)

во категорија Спорт од

kaseru

Вчерашното дерби во бугарскиот фудбалски шампионат меѓу Левски и Лудогорец заврши со победа на гостинскиот состав од 1-0 и тоа со еден страшен и магичен гол на Клаудио Кешеру во стилот на нашиот поранешен репреентативец Артим Шаќири.

Романецот во 83 минута погоди директно од корнер за голема радост и три големи бода со кои направи значаен исчекор кон титулата во шампионатот. Дури и самиот Кешеру не можеше да поверува што направи, па во еуфоријата праша: What is this?

Фото:Sportal.bg

Извор:https://derbi.mk/