Костоски најдобар стрелец и асистент на гостувањето кај Сибиу

во категорија Спорт од

kostoski

Македонскиот репрезентативен ас, Александар Костоски со фантастична партија го одбележа гостувањето на неговиот Питешти кај Сибиу.

Плејмејкерот беше најдобар стрелец (19 поени) и најдобар асистент (4 асистенции) во својот табор, плус собра два скока, меѓутоа тоа негово издание не беше доволно за поволен резултат, поточно домашниот состав славеше со 84-77.

Сибиу имаше повеќе расположени играчи и дојде до резултатот што го посакуваше. Питешти со 42 бода е на шестото место во групата која разигрува за пехарот во Романија.

Извор:https://derbi.mk/