Слаб земјотрес регистриран во близина на Мостар

во категорија Регион од

Земјотрес со интензитет од 3,5 степени според Рихтеровата скала утрово е регистиран во Босна и Херцеговина.

Епицентарот на земјотресот бил на 15 километри јужно од Мостар.

Земјотресот бил почувствуван на поширокото подрачје на Херцеговина, се до Јадранско Море. 

 

извор: [sitel.com.mk]