Леброн во елемент: „Кралот“ со луцидно додавање ги прати по „бурек езерџиите“ и ги одушеви кошаркарските фанови (видео)

во категорија Спорт од

lebron

Вицешампионот Кливленд Кавалирс претрпе уште еден пораз во НБА лигата и тоа на гостувањето во Калифорнија кај Лос Анџелес Лејкерс (127-113), но токму на оваа средба првата ѕвезда на клубот од Охајо, Леброн Џејмс имаше една супер асистенција со која ги воодушеви кошаркарските фанови.

Тој успеа да ја измами целата петорка на „езерџиите“ и со луциден пас да му овозможи на Анте Жижиќ лесно забивање.

Извор:https://derbi.mk/