Како твитерџиите реагираа на македонската песна за Евровизија?

во категорија Култура од

Синоќа во централниот дневник на МТВ беше прикажан спотот за песната на македонските претставници на Изборот за песна на Евровизија 2018.

Бендот „Ај кју“ (Eye Cue) ќе ја претставува Македонија на годинашниот Евросонг што ќе се одржи во Лисабон, Португалија, со песната насловена „Изгубено и најдено“ (Lost and Found).

63. издание на Евровизија ќе се одржи од 8 до 12 мај.

А како реагираа нашите твитерџии на песната и спотот на нашиот евровизиски претставник, погледнете во галеријата.

 

Извор:https://kajgana.com/