Стојановски расположен, Бујукчекмече заглави кај Газиантеп

во категорија Спорт од

vojdan vodi

Македонскиот репрезентативец, Војдан Стојановски одигра на високо ниво на денешното гостување на Бујукчекмече кај Газиантеп турскиот шампионат, но неговиот ангажман и труд не беше доволен за позитивен резултат.

Домашниот состав ги доби сите четири периоди и заслужено славеше убедливо со 87-67, па и затоа учинок на нашиот Војдан од 15 поени, 1 скок и 3 асистенции падна во втор план.

Лидер кај победниците беше Арманд со 23 поени на кои придодаде 5 скокови, 4 асистенции, 3 освоени и 5 загубени топки.

Нова можност за позитивен резултат Бујукчекмече ќе има на домашен терен против Галатасарај.

Извор:https://derbi.mk/