Од кош до кош-Вестбрук во елемент: Ја растури одбраната на Спарс и со моќно забивање ги крена на нозе соиграчите и публиката (Видео)

во категорија Спорт од


Расел Вестбрук уште еднаш покажа дека е вистински лидер на Оклахома Сити Тандер и со нов трипл-дабл (21 поен, 12 скокови, 10 асистенции) го предводеше својот тим во триумфот над ривалот од Западот, Сан Антонио Спарс (104-94).

Воедно Рас го имаше и потегот на денот во НБА и тоа откако во свој стил, од кош на кош се прошета и со атрактивна завршница изнуди аплаузи, овации од навивачите и соиграчите.

Извор:https://derbi.mk/