Американски тинејџер остана неказнет иако испорача неверојатно брутален кошаркарски старт (Видео)

во категорија Спорт од

centralia

Кошаркарскиот натпревар меѓу средните училишта Централија и Хановер во американската држава Канзас стана топ вест на денот во кошаркарската јавност поради една и не толку убава причина.

На оваа средба, Томас Еткинс од Хановер прегрубо стартуваше над Нејтан Ремп кој заврши во конструкцијата на кошот. Навивачите негодуваа и поради тоа што Еткинс не доби исклучување.

Извор:https://derbi.mk/