Фото: Мурињо и неговите белешки – знаете ли што сега запишуваше Португалецот?

во категорија Спорт од

Кога Немања Матиќ бегаше од Влијан со ливчето во рака кое го доби од Мурињо веројатно секој фудбалски фан се прашуваше што пишува на истото. Тогаш Матиќ одлучи да се пошегува на Инстаграм.

Во текот на натпреварот помеѓу Манчестер Јунајтед и Ливерпул (2:1) Мурињо како и често пати до сега запишуваше белешки, но никој секако не може да погоди што точно запишуваше.

Но, по овој потег на Португалецот на друштвените мрежи се појавија безброј шеги на сметка на Мурињо и неговите белешки.

Според некои Мурињо го црташе Рашфорд, додека според други Португалецот нацртал автобус…

Како и да е Мурињо го победи Клоп, Јунајтед запиша важна победа и сега може вниманието да го насочи кон реваншот против Севиља на „Олд Трафорд“ кој се игра во вторник во 20:45 часот.

Извор: https://sportski.mk/