Кавани од лето Премиер лигата, два клуба ќе се борат за неговиот потпис?

во категорија Спорт од

Како што дознаваат француските медиуми, Ургваецот од редовите на Пари Сен Жермен одлучил да го напушти Париз.

За пет поминати години во Париз Кавани го запиша своето име во историјата на овој клуб како најдобар стрелец, но очигледно е засистен и сака нови предизивци.

Кавани наводно ја избрал Англија, Премиер лигата, од каде што има две понуди. Според информациите станува збор за Манчестер Јунајтед и Челзи. Секако, ништо не е потврдено, но се најавува дека на крајот од сезоната Кавани ќе избере еден од овие два англиски гиганти.

ПСЖ од неговата продажба би инкасирал околу 60 милиони евра.

Уруваецот оваа сезона постигна 33 погодоци на 38 натпревари, вкупно во ПСЖ дојде до бројката од 163 погодоци.

Извор: https://sportski.mk/