ЗАГРЕВАЊЕТО ЗАПОЧНА: Ова е химната за Светското првенство во Русија (ВИДЕО)

во категорија Спорт од

Американскиот пеач, Џејсон Деруло ја објави песната „Колорс“, која официјално ќе биде химна на Светското првенство во фудбал.

Мундијалот ќе се одигра во јуни во Русија, а Деруло на јутјуб ја објави песната која ќе биде симбол на фудбалскиот шампионат и која ќе се пее на официјалното отварање.

Остана уште до јуни да го подготви спотот, кој ќе ја следи оваа песна.

Да се потсетиме како звучеа химните на претходните два шампионати, во Бразил 2014. и во Јужна Африка 2010. година.

Извор: https://sportski.mk/