Видео: Интер го промени грбот за 110 роденден

во категорија Спорт од

Италијанскиот гигант Интер вчера го прослави својот 110 роденден, а од клубот најавија многу изненадувања.

Во клубот одлучија да отворат „Куќа на славните“, а навивачите имаат прилика да гласаат кои играчи заслужуваат место во историјата на италијанскиот клуб.

Клубот од „Џузепе Меаца“ на официјалниот Твитер профил вчера и официјално објави дека го менува грбот и дека во знак на 110 роденден Интер ќе носи дресови со посебен грб.

Извор: https://sportski.mk/