Џака среде натпревар му порача на Венгер: Fuck off!

во категорија Спорт од

Арсенал ја прекина црната серија со голема победа над Милан во Лига Европа, но и победата не можеше да помине без контроверзи кај „топџиите“.

Овој пат дојде до мал инцидент помеѓу тренерот Арсен Венгер и играчот за врска Гранит Џака!

Имено, во второто полувреме Венгер „урлаше“ на Џака од клупата, а на Швајцарецот тоа воопшто не му се допадна па му возврати: „Ајде, еби се“ (Oh come on, fuck off!).

Тоа го забележаа камерите на „Сан Сиро“ па веднаш стана хит на социјалните мрежи.

Извор: https://sportski.mk/