Ограбена вилата на Саша Поповиќ: Од куќата на директорот на Гранд крадците однеле сеф и роба во вредност од 100.000 евра

во категорија Култура од
Куќата на директорот на Гранд продукција, Саша Поповиќ се најде на мета на крадците, а според првите информации од вилата е однесен сеф. 

 

Сопругата на Саша Поповиќ, Сузна Јовановиќ, минатата ноќ го пријавила случајот, а полицијата трага по крадците. 

 

Како што пренесуваат белградските медиуми, од куќата е однесена е роба  во вредност од 100.000 евра. Саша Поповиќ и неговата сопруга  наводно биле во Опатија, каде инаку минуваат доста време бидејќи имаат неколку недвижнини. 

 

Вилата на директорто на Гранд се наоѓа во елитниот дел на Безаниска коса, која е постојано под надзор. 

 

На самиот влез од населбата постои рампа и никој не може да влезе ако не е најавен, а цела населба е заградена со ограда. 

Извор: http://sitel.com.mk