Минчев заврши со МЗТ Скопје

во категорија Спорт од

normal_Mincev_dres

Бугарскиот репрезентативец, Јордан Минчев повеќе не е дел од составот на македонскиот шампион МЗТ Скопје.

Оваа информација ја соопшти клубот од Аеродром кој потенцираше оти самиот Минчев бил иницијатор да се прекине соработката и да заврши заемот од Фенербахче се со цел да се врати во својата татковина во дресот на  Академик од Правец, каде што би имал поголема минутажа.

Минчев во „Јане Сандански“ дојде во октомври минатата година и на 14 натпревари во АБА лигата оствари просек од 5,4 поени, 3,1 скок и 1 асистенција.

Извор:https://derbi.mk/