Анчелоти се појави, подготвен е за новиот голем предизвик: Италијанецот тргнува во невозможна мисија?!

во категорија Спорт од

Некогашниот менаџер на Милан, Челзи, Реал и ПСЖ, Карло Анчелоти е подготвен да си создаде нови проблеми и да тргне во невозможна мисија.

Анчелоти е еден од најголемите европски тренери и овој Италијанец сигурно ја заслужи почитта за се што направи во тренерската кариера, а ако би направил успех и со Арсенал, тогаш би требало да го преименуваат лондонскиот аеродром…

Се уште не е познато дали Арсен Венгер ќе остане на „Емирати“, но како што се наведува Анчелоти е во некоја приказна и на блиските луѓе им се поверил деа е во луда мисија на освојување трофеи со Арсенал.

Италијанскиот стратег, последен пат работеше во Баерн, но неколку месеци веќе чека нов ангажман, а претходно поради вистински клупски предизвик ја одби и понудата да ја предводи италијанската репрезентација.

Извор: https://sportski.mk/