Неверојатно: Каков пречек на Перо Антиќ во Барселона (ФОТО)

во категорија Спорт од

Кошаркарите на Црвена Звезда допатуваа во Барселона каде утре ќе го одиграат мечот во рамки на 25. коло во Евролигата.

Директорот на клубот, Давор Ристовиќ на социјалните мрежи сподели интересна фотографија од хотелот во кој се сместени кошаркарите на Црвена Звезда.

На сликата се наоѓа нашиот Перо Антиќ, а покрај него личност чиј идентитет не се знае, но се претпоставува дека се работи за фан на Антиќ.

Ваквиот заклучок произлезе врз основа на стајлингот, иако треба да се потенцира дека постои одредена сличност и до Леброн Џејмс што констатираше и Ристовиќ.

Извор: https://sportski.mk/