Леброн Џејмс: Ова е мојата најдобра сезона во кариерата!

во категорија Спорт од

Еден од најдобрите кошаткари во историјата и ѕвезда на Кливленд, Леброн Џејмс тврди дека ја игра најдобрата сезона во кариерата.

„Кралот“ ја игра својата 15-та сезона во НБА и тврди дека ова е неговата најдобра сезона.

„Поради грижата за телото, начинот на кој размислувам и пристапот кон натпреварите, мислам дека ова е најдобрата сезона во кариерата. Не ми е важно на кое место ќе завршивме во регуларниот дел. Секој противник треба да знае дека ќе бидам силно мотивиран кога ќе дојдам во нивната сала на првиот меч од плејофот“, изјави Џејмс.

Откако се врати во Кливленд во 2014-та, вкупниот негов збир од просечни индикатори во поени, скокови и асистенции постојано се зголемува, оваа сезона е 44,4, што е негово најдобро достигнување од сезоната 2009-10, кога се уште беше само 25 години.

Извор: https://sportski.mk/