Емотивно: Бонучи низ солзи порача, „Чао Давиде..“ (ФОТО)

во категорија Спорт од

Денес Италија се прости од капитенот на Фиорентина, Давиде Астори кој во неделата по срцев удар не се разбуди од сон.

Ниту еден член од Милан сепак, денес не беше присутен на погребот, со оглед на тоа дека вечерва го играа дуелот против Арсенал во рамки на Лига Европа.

По натпреварот во Милано, Бонучи беше прашан токму за Астори и за неговата смрт, па капитенот на „Росонерите“ не можеше да ги крие емоциите.

„Чао Давиде, не можев да ср збогувам денес со тебе, но ќе ни недостасуваш“, истакна дефанзивецот на Милан.

„Тој беше број 1 на многу начини, тешко ни е поради неговата смрт. Одлична личност и соиграч беше, никогаш нема да го заборавам“, низ солзи прокоментира Бонучи.

Извор: https://sportski.mk/