Еден од потезите на сезоната во НБА: Експлозивниот Дероузен го разби и го стави на „постер“ Толивер (Видео)

во категорија Спорт од


Секој ден во НБА лигата е посебен и возбудлив, а една од причините за тоа се атракциите и мајстроиите кои ги прават актерите на терененот, потези со кои ја оставаат публиката без здив.

Еден од нив секогаш се наоѓа на врвот на стандардната Топ листа со тоа што овој пат имаме момент кој ќе влезе во конкуренција за потег на сезоната. Станува збор за ѕвездата на Торонто Репторс, ДеМар Дероузен кој уште еднаш покажа колку може да биде експлозивен, а за да биде атракцијата уште повпечатлива овој пат се потруди Ентони Оливер кој се обиде да го спречи противникот да има супер завршница.

Меѓутоа во таа негова намера не успеа и Дероузен ја воодушеви јавноста и љубителите на кошарката ширум светот.

Извор:https://derbi.mk/