Гатузо: Квалитетот на фудбалерите не се купува во супермаркет

во категорија Спорт од

Тренерот на Милан, Џенаро Гатузо даде интересна изјава по мечот во Лига Европа во кој неговиот тим беше поразен од Арсенал со 0:2 на „Сан Сиро“.

Гатузо како и секогаш, зборуваше со големи емоции, а особено истакна дека квалитетот на фудбалерите не може да се купи во супермаркет.

„Можевме да одиграме многу подобро, премногу се мачевме, а тие ни стоеја блиску. Немавме храброст, но мораме да гледаме напред. Знаеме дека мораме да се бориме до самиот крај, но квалитетот не можеме да го купиме во супермаркет“, истакна Гатузо.

Милан ќе има тешка задача во реваншот за кој Гатузо не сакаше да зборува.

„Моите мисли моментално се во неделниот меч, а за дуелот во Лондон ќе размислуваме во понеделник“, порача предводникот на „Росонерите“.

Извор: https://sportski.mk/