Руско МНР со апел до своите државјани: Попладне избегнете движење низ центарот на Скопје

во категорија Македонија од

Руското МНР преку својата интернет страница апелираше кон своите државјани да избегнат движење низ центарот на Скопје во попладневните часови, денеска кога е закажан протест за името.

Се препорачува движење во близина на улицата Димитрије Чуповски поради безбедносни причини. 

Инаку, протестот стартува во 18 часот, а протестниот марш ќе се движи по булеварот Свети Климент Охридски и Димитрије Чуповски до Собранието на Република Македонија. Ќе се испорачаат четири главни барања.

Извор:http://press24.mk