(ВИДЕО) Овации за Ибрахимовиќ во Малме

во категорија Видео вести/Спорт од

Екипата на Малме викендот ја прослави шампионската титула во Шведска, а покрај шампионот, во центарот на вниманието беше Златан Ибрахимовиќ.

Фудбалерот на Манчестер Јунајтед е роден токму во Малме, па неговото појавување при врачување на пехарот предизвика овации кај публиката./МИА

Leave a Reply