(ВИДЕО) Лесор ги замолкна „гробарите“

во категорија Видео вести/Спорт од

Вечното дерби меѓу Партизан и Црвена ѕвезда вообичаено помина во тензична атмосфера како на паркетот така и на трибините.

Навивачите на Партизан, кој беше домаќин на синоќешниот дуел во слата „Александар Николиќ“ беа побројни и побучни, но барем за момент, гробарите ги замолкна Матијас Лесор со жестоко забивање.
Французинот во стилот на најголемите НБА ѕвезди предизвика еуфорија кај симпатизерите на „црвено-белите“./МИА

Leave a Reply