(ВИДЕО) Бјелица МВП на седмото коло во Јадранската лига

во категорија Видео вести/Спорт од

Кошаркарот на Црвена ѕвезда, Милко Бјелица е прогласен за накјорисен играч во седмата рунда од регионалната АБА лига.Бјелица доминираше на синоќешното дерби со Партизан постигнувајќи 29 поени, шест скокови, и две асистенции, доволно за индекс на корисност 35.

Воедно, Бјелица и најдобар стрелец на 7. Коло.

Другите играчи кои го одбележаа колото според индивидуалните статистички показатели се: Гога Битадзе од Мега Бемакс (12 скока), Патрик Милер од Партизан (11 асистенции) и Иве Иванов од Задар (4 украдени топки)./МИА

Leave a Reply