(ВИДЕО) Асенсио ја „скина“ мрежата на Лас Палмас

во категорија Видео вести/Спорт од

Фудбалерот на Реал Мадрид, Марко Асенсио, постигна прекрасен гол синоќа во триумфот над Лас Палмас.
Реал ја прекина мини-серијата од два пораза.
Мечот го одбележаа и свирежите упатени од навивачите на Реал кон напаѓачот Карим Бензема.

Французинот веќе подолго време е во немилост кај фановите кои се повеќе го губат трпението за тој да се врати во голгетерска форма./MИА

Leave a Reply