Џафери ќе присуствува во Албанија на ратификација на Протоколот за членство во НАТО

во категоријата Македонија

Претседателот на Собранието Талат Џафери утре ќе присуствува во работна посета на Албанија, каде што ќе биде гостин на пленарната седница на која ќе се гласа за Протоколот за членството на Македонија во НАТО.

Седницата ќе се одржи на 14. февруари.

Денеска Џафери присуствуваше на ратификацијата на Протоколот за НАТО од страна на Словенија.

ТВ21 АНКЕТА

Колку властите се грижат за дупките на улиците во вашиот град?

  • Не се грижат, ги има се повеќе (85%, 2,401 Votes)
  • Може и подобро (12%, 336 Votes)
  • Веднаш ги „крпат“ (3%, 84 Votes)

Total Voters: 2,821

Loading ... Loading …

Извор: https://tv21.tv/