„Ќе бидете кренати во воздух“ – евакуирано е градското собрание на Подгорица

1 min read

„Ќе бидете кренати во воздух“, поради ваква порака е евакуирана зградата на градското собрание на Подгорица.

Работник околу 19 часот ја пронашол пораката со закана, пишува Вјести. Полицијата е на лице место и врши антитерористички проверки, а пристигнуваат и екипи на Итната помош. Во тек е евакуација на објектот.

Foto: Dušan Cicmil

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Ескобар: Американските санкции остануваат во игра како начин за справување со корупцијата

Следно

Во виенски „Музикферајн” почнаа пробите пред светската премиера на „Македонисимо“ на Симон Трпчески и пријателите

Latest from Blog