Ќато одново со чуден состав: Алими го нема во записникот, Агим и Жуниор на клупа!

во категоријата Спорт

Шкендија за нешто помалку од еден час ќе го одигра третиот меч сезонава, и ќе оди по првата победа. По речиси три месеци Шкендија ќе игра дома, во Тетово, на својот стадион. Ривал е Македонија ЃП а познат е стартниот состав кој тренерот Ќатип Османи го одреди за дуелот со „лавовите“. Ги нема Агим Ибраими, Стенио Жуниор, Зени Хусмани… кои се на клупата а интересно е тоа што капитенот Арменд Алими го нема ни во записникот иако го одработи последниот тренинг. Да потсетиме дека Алими не беше во тимот ни на првиот меч со Академија Пандев.

Мечот против „лавовите“ ќе го започнат Захов, Мурати, Бејтулаи, Чешмеџиев, Мици, Тотре, Зејнулаи, Имери, Фелипе,

Извор: https://sportmedia.mk/