Јунајтед во трка со Ливерпул и Њукасл за Маунт

1 min read

Неколку англиски медиуми јавуваат дека започнала трансфер трката за потписот на одличниот англиски репрезентативец од редовите на Челси Мејсон Маунт.

Уште пред два месеца се појави информација дека Манчестер Јунајтед е сериозно заинтересиран за неговите услуги, но кон трката сега сериозно се приклучуваат уште два клуба, Ливерпул и Њукасл.

„Ѓаволите“ наводно се подготвени да платат за Маунт околу педесет милиони евра, но голема е веројатноста дека оваа сума нема да ја задоволи управата на Челзи.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

ЗЕМЈОТРЕС ВЕЧЕРВА ВО МАКЕДОНИЈА – еве каде бил епицентарот

Следно

Си Ѓинпинг по трет пат реизбран за претседател на Кина

Latest from Blog